O Nas

Problem Solving to firma stworzona przez inżynierów dla inżynierów. Jesteśmy praktykami, którzy zawodowo pracują na stanowiskach inżynierskich i managerskich w największych firmach produkcyjnych oraz współpracują z największymi klientami OEM na świecie.

Problem Solving to firma stworzona z pasji, każdy trener posiada niezbędne doświadczenie na sali szkoleniowej oraz w przekazywaniu praktycznej wiedzy kursantom.

problem solving
Nasz zespół
Michał Stoliński (CEO)
Absolwent Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Krakowskiej oraz stypendysta University of Miskolc na Węgrzech.  Praktyk w branży motoryzacyjnej dostawców Tier 1, Tier 2, Tier 3 w obszarze jakości w międzynarodowych firmach w Polsce. Posiada doświadczenie we wdrażaniu nowych produktów i procesów (APQP), w narzędziach PPAP, pFMEA, SPC, MSA, Raport 8D oraz we współpracy z największymi klientami OEM. Posiada międzynarodowy certyfikat VDA QMC. Wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole w Warszawie, Katowicach, Chorzowie oraz Dąbrowie Górniczej.
Sylwia Król
Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na specjalności Zarządzanie Jakością i Środowiskiem oraz studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Projektem oraz kwalifikacyjny kurs pedagogiczny. Doświadczenie zawodowe zdobywała w branży tekstylnej, pracując jako specjalista w działach handlowym oraz marketingu. W latach 2004 – 2019 pracowała w branży automotive, w firmach o zasięgu światowym (dostawcy Tier 1 oraz Tier 2) na stanowiskach: specjalista jakości, koordynator ciągłego doskonalenia, kierownik jakości oraz pełnomocnik zarządu do spraw systemu zarządzania jakością dla 3 zakładów produkcyjnych (Polska, Rumunia, Chiny) i centrali w Niemczech.
Podczas pracy zawodowej wdrażała i audytowała systemy zarządzania jakością zgodne z normami ISO 9001, ISO TS 16949, IATF 16949 w Europie i Azji. Posiada duże doświadczenie w audytowaniu procesów produkcji wg VDA 6.3 oraz we współpracy z niemieckim producentami samochodów. Aktualnie pracuje dla międzynarodowej firmy z branży tekstylnej w której jest kierownikiem jakości oraz pełnomocnikiem systemu bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw. Posiada uprawnienia audytora 3-ciej strony systemu zarządzania jakością ISO 9001, VDA 6.3, IATF 16949.
IMG_3C5E2F-81429A-425A5C-B3812E-909757-65B02E
Arkadiusz Czerniak
Jest absolwentem Politechniki Śląskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Zajmuje się metrologią geometryczną. Na co dzień tworzy programy pomiarowe w oprogramowaniu PC-Dimis, Polyworks oraz Calypso. Jego mocna strona to wymiarowanie i tolerowanie geometryczne GD&T. Swoją karierę jako inżynier zaczynał w firmie, która zajmowała się tłoczeniem elementów dla branży Automotive. Obecnie pracuje jako inżynier metrolog w firmie produkującej nowoczesne lampy samochodowe.
NIZOLEK OLIMPIA (2) (1)
Olimpia Niziołek
Z wykształcenia magister Zarządzania (Uniwersytet Jagielloński) oraz Socjolog (Studia doktoranckie na UKSW oraz Licencjat na AGH). Jako praktyk od ponad 12 lat prowadzi szkolenia oraz projekty wdrożeniowe z zakresu Lean Management, Jakości, Zarządzania Strategicznego, Organizacji Pracy, Socjologii Organizacji.  Szkoli przedstawicieli wszystkich szczebli organizacyjnych – od zarządu po pracowników bezpośredniej produkcji. Jej doświadczenie w prowadzeniu szkoleń to ponad 6000 godzin szkoleniowych. Prowadzi projekty wdrożeniowe z tematyki TQM, Lean Manufacturing. Koordynowała Projekt „Wizualna Fabryka” – wdrożenie zasad 5S i standardów wizualnych oraz wizualizacji przepływu na liniach produkcyjnych. Prowadzi warsztaty RCA, Kaizen, 5S, VSM.
20170718_190630
Michał Marcinkowski
Ukończył AGH (Wydział Inżynierii Materiałowej) z wyróżnieniem. Posiada również dyplom MBA. Przygodę z LEAN & KAIZEN zaczął 16 lat temu i trwa ona do dzisiaj. Gorący zwolennik metod: TOC oraz Getting Things Done. Pracował m.in. w: Niemczech (VW, Audi) oraz Francji (CSA). Zna specyfikę małych firm jak i dużych korporacji, które poznał pracując w następujących branżach: 5-ciu firmach Automotive, przemyśle elektrotechnicznym, przemyśle ciężkim, budowlanym, usługach, doradztwie i szkoleniach.
Obecnie pracuje jako Program Manager w dużej firmie o zasięgu międzynarodowym ( > 3500 osób), gdzie dokonuje transformacji firmy wg zasad LEAN oraz wspiera dział HR szkoląc nowych pracowników.
Zdjecie'
Katarzyna Lenar

Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła również Zarządzanie Jakością na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany Master Black Belt oraz audytor ISO 9001. Od 12 lat związana z doskonaleniem procesów w obszarach produkcyjnych jak i usługowych zgodnie z metodologią Lean Six Sigma. Doświadczony manager, trener, coach i mentor. Posiada ponad 12 letnie doświadczenie w optymalizacji procesów zarówno produkcyjnych jak i usługowych. Posiada doświadczenie w międzynarodowych korporacjach na stanowiskach Project Manager / Program Manager / Black Belt / Master Black Belt. Doświadczenie (12-letnie) w prowadzeniu szkoleń dla pracowników produkcyjnych, specjalistów, średni stopień zarządzania oraz Top Management. Specjalizuje się w szkoleniach: Six Sigma – White Belt, Yellow Belt, Green Belt, Black Belt, Lean Manufacturing (Filozofia & Narzedzia: 5S, TPM, SMED, Kazien), metody rozwiązywania problemów, mapowanie strumienia wartości, raport A3, FMEA, Gry symulacyjne Lean Manufacturing. Łącznie przeprowadzonych ponad 2000 godzin szkoleniowych.

Mirosław Kuziel

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku lotnictwa i kosmonautyki o specjalności silniki lotnicze. Od prawie 10 lat związany z doskonaleniem procesów w obszarach produkcyjnych i biurowych zgodnie z metodologią Lean Six Sigma. Doświadczony manager, trener, coach i mentor. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w międzynarodowej korporacji zatrudniającej 200 tys. pracowników. Obecnie na stanowisku menedżera w biurze badawczo rozwojowym firmy Pratt&Whitney. Pasjonat lotnictwa i nowych technologii. Six Sigma Black Belt certyfikowany przez największą międzynarodową organizację zajmującą się jakością – ASQ, American Society for Quality, numer certyfikatu 18720 (https://asq.org/cert/registry). Ukończył wewnętrzne szkolenie Master Black Belt organizowane w USA prowadzone przez najlepszych specjalistów ASQ zajmujących się tematyką Six Sigma, obecnie jest w trakcie certyfikacji na poziom Master Black Belt. Ponad tysiąc przeprowadzonych godzin szkoleniowych zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Michał Wenelski

Ukończył Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie na specjalności Technologia Chemiczna, oraz studia podyplomowe z Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Swoje doświadczenie zawodowe budował pracując w dziale jakości w międzynarodowej firmie branży spożywczej (>150 fabryk na świecie), gdzie opiekował się największymi klientami firmy, budował świadomość jakościową oraz wdrażał SPC w całej grupie. Pracował również w przemyśle energii odnawialnej w jednym z liderów branży (>1200 pracowników) w działach operacyjnych na szczeblu lokalnym oraz globalnym. Od 2014 roku pasjonat optymalizacji procesów i filozofii Lean Six Sigma, posiadający w swoim portfolio wiele międzynarodowych projektów. Obecnie, jako ekspert Lean Six Sigma prowadzi działalność konsultingową wspierając firmy w transformacji Lean, projektach wdrożeniowych i optymalizacyjnych w obszarach operacyjnych (Jakość, Produkcja, Inżyniering, Utrzymanie Ruchu, Logistyka). Promuje podejście proklienckie, tworzenie procesów przyjaznych dla ludzi oraz współpracy na zasadach partnerstwa.